Ганна Гаро взяла презентації результатів міжкраїнового огляду впливу гендерних питань на професію юриста та доступу до правосуддя
Ганна Гаро взяла презентації результатів міжкраїнового огляду впливу гендерних питань на професію юриста та доступу до правосуддя

6 лютого 2023 року проєкт Ради Європи «Зміцнення професії юриста відповідно до європейських стандартів», що реалізується в межах програми Partnership for Good Governance II 2019-2022, організував онлайн захід для презентації результатів міжкраїнового огляду впливу гендерних питань на професію юриста та доступу до правосуддя в Україні, Вірменії, Азербайджані, Грузії та Молдові. Захід відвідало 62 члени асоціацій адвокатів, суддів та інших представників національних органів влади. Україну на заході представили Голова Комітету з питань гендерної політики НААУ Тетяна Андріанова та Координатор комітетів НААУ Ганна Гаро.

Цей огляд містить аналіз ґендерної законодавчої бази п’яти країн порівняно з відповідними європейськими стандартами, а також рекомендації для удосконалення національного законодавства. Сприяння питанням гендерної рівності є одним із пріоритетів Ради Європи, що відображено в стратегії на 2018-2023 роки.

Під час заходу окреслено методологію дослідження, структуру огляду та стандарти, які застосовувалися під час аналізу законодавства в окремих країнах, а також подано статистику представництва жінок у юридичній професії.

Всі учасники онлайн обговорення мали можливість ознайомитися з оглядом, прокоментувати його висновки та надати свої рекомендації. Очікується, що фінальна версія дослідження буде затверджена та оприлюднена до кінця лютого.

0 Comments