Круглий стіл з проблематики кримінальних проваджень, які виникають з сімейних правовідносин
Круглий стіл з проблематики кримінальних проваджень, які виникають з сімейних правовідносин

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права спільно з Центром «Адвокат дитини» і Центром з сімейного права ВША НААУ організовує круглий стіл “Сімейні спори: коли сімейні правовідносини та конфлікти щодо участі у вихованні дітей призводять до початку кримінальних проваджень”.

Дата і час проведення: 5 квітня 2023 року, 10:00 -13:00.

Формат заходу: онлайн (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША НААУ).

Мета проведення круглого столу:

– обговорити питання, коли сімейні правовідносини та спори за участь у вихованні дітей призводять до початку кримінальних проваджень;

– проаналізувати проблематику доведення обставин у таких кримінальних провадженнях, пасивну участь органів досудового розслідування у  провадженнях, обговорити шляхи вирішення та методів активізації слідства, навести позитивну практику притягнення до відповідальності батьків за умисне невиконання рішення судів у сімейних справах, взаємодію органів досудового слідства та державних виконавців в рамках кримінальних проваджень;

– узагальнити висновки круглого столу та напрацювати рекомендації сімейним адвокатам та адвокатам – захисникам (представникам) батьків  у кримінальних провадженнях.

Доповідачі: адвокати, члени Комітетів НААУ, Центрів ВША НААУ – Анатолій Волков, Олег Простибоженко, Світлана Савицька, Кирило Легких, Ірина Гловюк, Олександр Кудрявцев, Людмила Гриценко, Ганна Круглякова, Марина Сухая.

До участі у заході запрошено представників Верховного Суду, Національної поліції України та Офісу Генерального прокурора.

Модератор: Ганна Гаро – адвокат, сімейний медіатор, к. ю. н., Голова Комітету з сімейного права НААУ, лектор ВША НААУ.

Питання для обговорення

1. Межа, за якою закінчуються сімейні правовідносини та настає кримінальна відповідальність. Найпоширеніші випадки початку кримінальних проваджень.

2. Пасивна робота органів досудового розслідування щодо внесення відомостей до ЄРДР і проведення слідчих дій у провадженнях, які витікають із сімейних правовідносин. Правові методи подолання.

3. Домашнє насильство: стаття 126-1 КК України. Аналіз практики застосування та притягнення до відповідальності.

4. Доказування у кримінальних провадженнях, які виникли із сімейних правовідносин. Здійснення представництва потерпілого – одного з батьків дитини. Наповнення доказової бази.

5. Виконавче та кримінальне провадження, що виникли із сімейних правовідносин.  Чи виключає одне провадження інше, чи можуть здійснюватися альтернативно?

6. Зміна та доповнення необхідних норм до КК та КПК України з метою досконалості законодавства про притягнення відповідальності одного з батьків дитини за вчинення проступку або злочину за вчинення домашнього насильства, самочинної зміни місця проживання дитини, злісного невиконання батьківських обов’язків, невиконання рішення суду.

7. Притягнення до відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів: невідворотна реальність чи формальна декларативність?

8. Кримінальні правопорушення, що вчиняються у сфері сімейних відносин, пов’язаних зі спорами батьків щодо спілкування з дітьми.

Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3Kf1ZOs.

0 Comments