Олег Простибоженко взяв участь у засіданні по опрацюванню законопроєктів щодо розгляду судових справ внаслідок збройної агресії рф
Олег Простибоженко взяв участь у засіданні по опрацюванню законопроєктів щодо розгляду судових справ внаслідок збройної агресії рф

22 лютого відбулося засідання членів Комітету з господарського права та процесу, Комітету з міжнародного права та Комітету з цивільного права та процесу НААУ.

Представники цих комітетів здійснять правовий аналіз законопроєктів: “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення розгляду окремих категорій судових справ у зв’язку зі збройною агресією рф” (реєстр. № 7520 від 05.07.2022), “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо судового розгляду справ про відшкодування шкоди, завданої внаслідок збройної агресії проти України” (реєстр. № 7520-1 від 18.07.2022) та “Про обмеження імунітету іноземних держав та їх посадових і службових осіб від пред’явлення позовів та стягнення шкоди завданої на території України смертю або ушкодженням здоров’я, а також шкоди, завданої майну внаслідок збройної агресії, тимчасової окупації території України, інших дій чи бездіяльності” (реєстр. № 7520-2 від 19.07.2022).

Першочерговою метою законопроєктів є встановлення процесуальних правил розгляду справ проти країн-агресорів, щодо стягнення з таких держав шкоди, завданої життю, здоров’ю чи майну на території України.

Вказану мету пропонується досягнути шляхом внесення змін до різних нормативно-правових актів, як-от: Цивільного процесуального кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, законів України «Про міжнародне приватне право», «Про судовий збір», «Про виконавче провадження».

За підсумками обговорення визначено категорії питань, які підлягають правовому аналізу у 3-х законопроєктах.

1. Подолання судового імунітету.

2. Юрисдикція, підсудність.

3. Позовна давність.

4. Визначення кола належних відповідачів.

5. Порядок повідомлення.

6. Процесуальні особливості. Доказування.

7. Презумпція завдання шкоди внаслідок збройної агресії (абсолютна відповідальність).

8. Питання щодо кола майна, яке розповсюджується на вказані справи.

9. Строки на апеляційне оскарження.

10. Виконавче провадження.

11. Зворотна дія закону в часі.

0 Comments